Zewnętrznie

Zewnętrznie

Zewnętrzne użycie czosnku

Pryszcze:

Pocieraj kilka razy dziennie czosnek (widoczne erupcje znikną bez pozostawienia blizny, ale to nie usuwa przyczyny – oczyszczenie skóry musi nastąpić poprzez oczyszczenie krwi.

W y ci ą g  o l e j o w y  z  c z os n k u:

Do 50 gram obranych ząbków i roztartych na miazgę dodać 200 ml oleju roślinnego (najlepiej oliwy) i w zamkniętej butelce pozostawić na 2 tygodnie w temperaturze pokojowej, często wstrząsając. Chronić od światła. Następnie dodać 5 kapsułek witaminy E i wymieszać. Stosować zewnętrznie w różnych uszkodzeniach i zakażeniach skóry. 

Łupież:

rozgnieść 2 ząbki i dodać do szklanki ciepłej wody, wetrzeć w skórę głowy i zostawić na ok. 5 min. Nie jest to propozycja dla wrażliwych osób, ponieważ niezbyt przyjemny zapach czosnku pozostaje na długo, nawet po dokładnym umyciu głowy szamponem. Na szczęście czosnek jest bardzo skuteczny w walce z łupieżem, a przedstawionej mikstury nie trzeba stosować częściej niż raz w tygodniu.

 

 Paznokcie:

Jeżeli używasz odżywki do paznokci, to wymieszaj z posiekanym czosnkiem. Siedem ząbków w zupełności wystarczy, teraz czekamy aż czosnek zacznie przenikać do odżywki około od 7-10 dni im dłużej tym lepiej. Po tym czasie możesz używać odżywki najlepiej wieczorami, po miesiącu będą pierwsze efekty. Jeszcze inny sposób to mieszanina oliwy z oliwek, czosnku i bezbarwnego lakieru do paznokci ale tego nie używałem.

Ból ucha:

Każdy z nas doświadczył bólu ucha więc wiemy że to nie przyjemne uczucie , ale wystarczy ząbek czosnku lub pół ząbka zawinąć w chusteczkę i włożyć do ucha, nie za daleko i odczekać parę godzin lub zostawić na noc. Ból i infekcja powinna ustąpić.

Ból zęba:

Na samą myśl o bólu zęba przechodzą mi ciarki ale wiem że zawsze mam czosnek w domu.Wystarczy przyłożyć lekko rozgnieciony ząbek czosnku do bolącego zęba lub miksturę składającą się z wody i 5 przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku i płukać jamę ustną. 

Owsiki:

Tutaj nie będę się wymądrzał bo nigdy nie miałem z tym kłopotu ale maść zrobiona z kilku ząbków czosnku z dodatkiem powinna  dać ulgę w swędzeniu, należy nakładać bezpośrednio na okolice odbytu. 

Odciski:

Odciski na stopach i znowu tutaj czosnek może zdziałać cuda. Po wymoczeniu i dokładnym osuszenie stopy na odcisk przyklejamy cienki plasterek czosnku, który mocujemy plastrem. Opatrunek zmieniamy dwa razy dziennie do czasu aż odcisk zginie.

 Afty:

No więc tutaj z 5-6 ząbków wycisnąć sok , namoczyć patyczek i w miejsce dwa razy dziennie smarujemy

 


 Na Mszyce:

Sposób na mszyce to wyciąg z czosnku. W tym celu 250g. roztartego czosnku należy zemleć i zalać 10 l wody. Całość pozostawiamy na ok. 24 godziny. Gdy czas ten minie, wyciąg z czosnku na mszyce jest już prawie gotowy do użycia. Przed wykonaniem oprysku musimy go jeszcze rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1.

Kurzajki: 

Umyj dokładnie obszar zmian skórnych przy użyciu wody z mydłem. Dokładnie spłucz i wysusz brodawkę, a następnie nałóż na nią cienki plasterek czosnku i przymocuj go gumką lub taśmą tak, by nie odkleił się przez całą noc. Powtarzaj zabieg na kurzajki przez około 10-15 dni. Zawarte w czosnku składniki sprawiają, że brodawka stopniowo zaczyna odklejać się od skóry, aż w końcu całkowicie odpada. Twoja skóra ponownie stanie się miękka, a po kurzajce nie pozostanie ani śladu.

Na bóle związane z reumatyzmem i zwichnięciami

Do butelki wlej 25 ml oleju dobrej jakości (oliwa lub olej pszeniczny) i dodaj 4 rozgniecione ząbki czosnku. Zamknąć butelkę i przechowywać przez tydzień w ciepłym miejscu. Filtruj i trzeć balsam raz dziennie na bolesny obszar.

Kleszcze: 

Kleszcze nie lubią zapachu czosnku. Wystarczy że jeżeli idziemy do lasu lub na grilla, aby znacznie zmniejszyć ryzyko ugryzienia delikatnie się popryskać miksturą wody z czosnkiem. Najlepiej byłoby codziennie zjadać kilka ząbków świeżego czosnku, ale wiem że może być to trudne. Zapach tego warzywa potrafi bowiem odstraszyć i zniechęcić nie tylko kleszcze.

 Na krety:

Czosnek posadzony w rzędach pomiędzy roślinami odstrasza kreta zapachem i wydzielanymi substancjami. W krecich korytarzach można też umieścić roztarte ząbki czosnku (lub szmatkę nasączoną jego sokiem).

Na komary:

Wlej wodę do miski ,zależy ile potrzebujesz, włóż ząbki czosnku rozdrobnione , pozostaw na kilka godzin, potem przelej do butelki z rozpylaczem. Jeżeli zapach Ci nie przeszkadza rozpyl koło okien drzwi itd. Odstraszy to komary , muchy. Możesz używać także po za domem.

Nalewki, Syropy, Wyciągi
Czosnek w kuchni
Przepisy

No comments.